pirmdiena, 2012. gada 9. aprīlis

MĀJĀS VĀRĪTS VISTAS BULJONSPamatbuljona recepte, kuru izmanto risoto, kuskusa, bulgura, mērču utt. pagatavošanā. Pārpalikušo buljonu saporcijo un sasaldē. Pēc nepieciešamības buljonu pēc tam var bagātināt ar citām garšām – krustnagliņām, ingveru, citronzāli, laimiem, badiānu…

2 vistu karkasi vai vesels buljona cālis
3 burkāni
3 sīpoli ar visu mizu
1 pētersīļa sakne
1 puravs
1 ķiplokgalviņa
2 seleriju kāti vai gabaliņš selerijas sakne
5 lauru lapas
1 ēdamk. melnie pipari
1 ēdamk. kadiķogas
2 ēdamk. rupjais jūras sāls
Garšaugi – timiāns, raudene, pētersīļi, lavanda

Nomazgātu vistu/karkasus liek katlā un pārlej ar aukstu ūdeni līdz tā pilnībā nosegta. Strauji uzvāra, noputo un nogriež uguni, buljonu tālāk vārot uz lēnas uguns vismaz 2 stundas. Pēc noputošanas buljonam pievieno garšsaknes un garšaugus, un garšvielas. Sīpolus pievieno ar visu mizu, jo tad buljons iegūst acij tīkamu krāsu. Ķiplokgalviņai nomizo ārējās mizas un to pārgriež uz pusēm. Ar lavandu nevajadzētu pāršaut pār strīpu, jo tā ir ļoti aromātiska, kas var nomākt citas garšas.

Vista nāk no Mērijas kundzes saimniecības Laukgaļi Bikstu pagastā. Mērijas kundzes piedāvāto produkciju var iegādāties Berga Bazāra tirdziņā, Kalnciema kvartāla tirdziņā, Rīgas bio/eko veikalos un Latvijas lauksaimnieku tirdziņā pie veikala Sky & More.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru